Jak Szybko Nauczyć Się Angielskiego? - Prosto i Bez Zmuszania Się?

Jak Szybko Nauczyć Się Angielskiego? - Prosto i Bez Zmuszania Się?


Z tego krótkiego wpisu powiem Ci jak szybko nauczyć się angielskiego samemu w domu, czyli online przy pomocny strony http://1000-słów.pl Uważam, iż jest to najlepszy sposób dla osób początkujących, które chcą bardzo szybko poznać podstawowe słownictwo bo np. jadą za granicę i dzięki tej stronie będą w stanie się porozumieć w mniejszym czy większym stopniu, ponieważ zrozumienie tekstu czy drugiej osoby jest tutaj najważniejsze.

Jeśli też nie chcesz tracić kilku lat i swoich pieniędzy na metody, które spowodują, że dopiero po dłuższym czasie będziesz miał/a odpowiedni poziom zrozumienia języka, to ta metoda również może być dla Ciebie pomocna.

Możesz znać całą teorię poświęconą zasad gramatycznych tak jak uczą w szkołach językowych, ale bez dobrej znajomości słówek, które są stosowane w codziennym życiu, na nic Ci ona nie będzie potrzebna. To właśnie dzięki słowom możesz zrozumieć główny przekaz po angielsku. Dziecko uczące się swojego pierwszego języka nie wie co to jest zaimek, ale kiedy powie "Mama pić" lub "Mama siusiu" doskonale go zrozumiesz i oto chodzi. Gramatyka wymaga lat.

Tak nie nauczysz się szybko języka angielskiego!


Jeśli rozpoczynasz naukę angielskiego od gramatyki, czytasz jakieś sztuczne historyjki tak jak na tradycyjnych kursach czy uczysz się takich słówek jak np. nazwy zwierząt lub nazwy wszystkich środków transportu ;-) to nie dziw się, że mija rok, a Ty jeszcze nie możesz zrozumieć głównego kontekstu w języku angielskim.

Tak nie jesteś w stanie szybko nauczyć się angielskiego, ponieważ nie znasz słownictwa, które jest najczęściej używane w życiu, nawet kilkadziesiąt razy. Słyszałaś/eś zapewne już nie raz o przeprowadzonym badaniu z którego dokładnie wynika, że 80% słów w przeciętnej angielskiej rozmowie, mieści się w 1000 najczęściej używanych słów. I właśnie w tym tkwi sekret.

Zamiast poznawać te 1000 najczęściej występujących słów później, ucząc się trochę z historyjek, trochę z ćwiczeń, trochę ze słownictwa itd., kluczem jest tutaj wyłącznie nauka tych słów na samym początku, nie zawracając sobie głowy niczym innym, a dopiero potem, jeśli chcesz być jeszcze lepszy/a w angielskim, wziąć się za naukę z artykułów, filmików, fraz, mówienia itd. Tutaj masz opisane to dokładnie.

Pamiętaj, że kluczowa jest również wymowa jeśli chcesz coś w ogóle zrozumieć w mowie. Sama lista słówek nie wystarczy. Ważne, żeby wymowa była też rodowego Anglika, a nie z lektorem czy komputerem, gdyż wtedy nie musisz się bać o zrozumienie. Właśnie dlatego polecam Ci serwis http://1000-słów.pl, ponieważ ma on te rzeczy zawarte w jednej "kupie" oraz korzystając z tego systemu, uczysz się angielskiego jeszcze szybciej, ponieważ uczysz się tylko tego, czego jeszcze nie znasz. Eliminuje on słówka, których już się nauczyłeś/aś i nie tracisz czasu na naukę wszystkiego po kolei, tak jak z listą na kartce czy komputerze. Więcej możesz poczytać na tej podstronie.