Pamięć Doskonała - Barbara Szula

Pamięć Doskonała - Barbara Szula


Okładka książki - Pamięć Doskonała - Barbara Szula
Książka Barbary Szul pt. "Pamięć Doskonała" powinna być według mnie (oraz czytelników) podstawową lekturą w szkołach, i to już od najmłodszych lat, a nie dopiero podczas studiów. Niestety możemy tylko o tym pomarzyć, heh ;-)

Ja osobiście nie przypominam sobie, żeby jakikolwiek nauczyciel z języka polskiego przez wszystkie lata tradycyjnej edukacji prezentował mi ćwiczenia pamięciowe jakie możemy znaleźć w książce "Pamięć Doskonała". Nie ma to więc jak samodoskonalenie :-D

Publikacja ma aż 289 stron i zawiera ciekawie uporządkowane 22 lekcje. Znajdziesz w niej kompletną wiedzę na temat funkcjonowania naszego mózgu, jednak to, co odróżnia tę książkę od innych z tej samej tematyki, to to, że autorka stawia bardzo duży nacisk na praktykę.

Poznasz dzięki niej sporo różnorodnych ćwiczeń, które mogą niektórym wydawać się proste, ale to jest właśnie piękne, ponieważ są skuteczne i po prostu działają, nawet na najsłabszą pamięć.

Po przeczytaniu książki "Pamięć Doskonała" (i zastosowaniu wiedzy w życie!) zobaczysz, że zapamiętywanie czegokolwiek jest zdecydowanie bardziej przyjemne, a Twoja koncentracja o wiele się poprawiła, co jest niezbędne w skutecznym zapamiętywaniu.

Moim zdaniem lekturę tę powinien przeczytać każdy, obojętnie czy jesteś uczniem, dyrektorem firmy, osobą pracującą, czy w nawet bardzo podeszłym wieku (jeśli myślisz, że pamięć pogarsza się z wiekiem to już bez zastanawiania powinieneś/powinnaś ją przeczytać :-)). Możesz ją nabyć na stronie wydawnictwa (oraz darmowy fragment), czyli zlotemysli.pl